Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Horácké divadlo Jihlava aktuálně


Od 1. 8. 2018 je program na září s možností on-line nákupu či rezervace vstupenek uveřejněn na webu divadla.
Rezervace jsou prodlouženy na 30 dnů, do termínu uvedeného na potvrzení je nutné si vstupenky koupit, jinak rezervace propadá.
Pokladna otevírá od 21. 8. 2018 v letním režimu: pondělí – pátek od 11 do 17 hodin.
V Den otevřených dveří – 8. 9. 2018 bude Pokladna otevřena po celý den 9 – 19 hodin a na vstupenky na září a říjen jsou POUZE PRO TENTO DEN  připraveny v Pokladně výhodné akce.
Od pondělí 10. 9. 2018 bude pak v Pokladně opět běžná otevírací doba (po-pá 11 - 19, so - ne hodinu před představením).

8. 9. 2018 ZAHÁJENÍ 79. ČESKOSLOVENSKÉ divadelní sezóny

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Tradiční zahájení sezóny Dnem otevřených dveří bude mít letos netradiční podobu. Prohlídky divadla, které trvají od 9 do 13 hodin, připravujeme jako Vaše samostatné procházky divadlem po vyznačené trase. Přijít můžete kdykoliv do 12:30 a délka prohlídky bude rovněž záviset na Vás.
Cestou divadelními útrobami se tentokrát potkáte s těmi, kteří pro Vás po zbytek roku připravují divadlo v zázemí.
V Pokladně pak můžete výhodně nakoupit vstupenky na září a říjen po celý den (9 -19 hod.).

PREMIÉRA P. Jaroš, S. Petrů, M. T. Růžička TISÍCROČNÁ VČELA
Československou divadelní sezónu zahajujeme českou premiérou adaptace románu Petra Jaroše Tisícročná včela, kterou režisér Matěj T. Růžička a dramaturgyně Simona Petrů připravili na zadání našeho divadla. Obsáhlou rodovou ságu, která je označovaná za slovenský národní román, přetavili do rozměrné divadelní hry, v níž není tak důležitý konkrétní prostor a čas, jazyk a kroj, ale člověk a jeho hodnoty a vztahy – naši předkové, naše kořeny.

TĚŠÍME SE NA VÁS V DIVADLE!
Tým Horáckého  divadla Jihlava
www.hdj.cz