Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Výstava Dřevěné hračky

4. července až 2. září 2018
vernisáž výstavy středa 4. července 2018 od 17 hod.
Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, příspěvková organizace

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod v Havlíčkově Brodě Vás zve na výstavu "Dřevěné hračky", která se uskuteční od 4. července 2018 do 2. září 2018 v Muzeu Vysočiny v Havlíčkově Brodě. Výstava bude otevřena denně mimo pondělí od 9:00 do 17:00 hodin (od 12:00 do 13:00 hodin polední přestávka).
Na výstavě uvidíte práce studentů Vyšší odborné uměleckoprůmyslové školy oboru Design herních předmětů a  Střední uměleckoprůmyslové školy v Praze na Žižkově oboru Tvorba pro děti. Studenti se vedle navrhování a technologie výroby hraček, ponejvíce v klasických materiálech, zabývají designem a tvorbou loutek, dětských interiérů a jejich doplňků i venkovních herních objektů.
Velká část výstavy bude věnovaná práci pana Matěje Holuba, truhláře a řezbáře, který tvoří nejen hračky, loutky, šperky ale i funkční dřevěné kolotoče. Nebudou samozřejmě chybět ani historické dřevěné hračky z depozitáře muzea a ze soukromých sbírek.
Celou výstavu doplní hrací koutek, kde si nejen děti budou moci pohrát, malovat či odpočinout.

Zveme všechny děti a jejich doprovod na zahájení výstavy, které proběhne 4.7. 2018 od 17:00 hod.