Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Hrad Kámen napříč staletími

5. až 8. července 2018
Hrad Kámen, pobočka Muzea Vysočiny Pelhřimov, příspěvkové organizace

Osvědčená tradiční akce je určena pro širokou veřejnost. Na hradě se usídlí skupina scénického šermu a palných zbraní Tormentum Bohemia, která návštěvníkům předvede své umění. Mimo jiné přítomné seznámí se zbraněmi, způsobem boje a každodenním životem rytíře v době gotické a renesanční. Kromě šermířských vystoupení bude program obohacen o přednášky sokolníka s ukázkami dravců a sov. V hradním parku bude připraveno několik stánků s různými řemeslnými výrobky.
Milovníci hudby se v sobotu 7. 7. mohou těšit na kytarový koncert Petra Vince Havlíčka, který se svou vlastní tvorbou vystoupí na nádvoří hradu od 18.00 hodin.
Sobotní večer také zpříjemní oblíbené hrané večerní prohlídky ,,Příběhy kámenské“, které připomenou nejdůležitější události z historie hradu.
Skupina Gaja Yritis ve 22.00 hodin zakončí celý večer ohňovou show.
Prohlídky se budou konat v časech 19.00, 19.30, 20.00, 20.30 a 21.00 hodin. Z důvodu omezené kapacity je vhodné si večerní prohlídku zarezervovat na telefonním čísle 565 426 609 nebo 721 846 931.