Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Slavnosti 100 let republiky

NOC V MUZEU A DĚTSKÝ DEN

pátek 1. června 2018 od 17 hod.
Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, příspěvková organizace

Galerie, Krajská knihovna a Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod si připravily pro tento rok výjimečný program na muzejní noc a den dětí k oslavě 100. výročí založení Československé republiky.

Program začne v 17.00 v prostorách muzea, kde budou pro návštěvníky připraveny dílny, kvízy a fotokoutek. Připraveno je skládání z papíru (origami jeřáb), fotokoutek s kulisami studia Kamarád a oblíbené historické kvízy – hádání předmětů, fotografií, československých prezidentů a mincí. Na dvorku muzea bude připraveno opékání buřtů. Hlavní program se bude letos odehrávat na náměstí v prvorepublikovém stylu, na který nás naladí skvělý polenský Bigband od 18. 00. V muzeu a na náměstí se budete moci setkat s prapodivně oděnými postavami, které budou znázorňovat významné postavy našeho města z doby 1. poloviny 20. století. Odpovědi se svými typy, o jaké postavy se jedná, bude možné odevzdávat v muzeu do půl osmé, kdy budou tyto postavy představeny na pódiu a na nejúspěšnější hadače čeká malá odměna.
Na závěr slavnostního večera jsme si pro vás připravili od půl desáté promítání filmů z doby první republiky, na některých z nich se podílel Otakar Štáfl, jemuž je věnována výstava v havlíčkobrodském muzeu.

Těší se na vás Galerie, Muzeum a Krajská knihovna v Havlíčkově Brodě