Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

OTAKAR ŠTÁFL- Čechoslovák a brodský patriot

výstava a komentované prohlídky

20. dubna až 1. července 2018
komentované prohlídky 3., 10. a 24. května 2018 od 17 hod.
Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod a Štáflova Chalupa

V rámci oslav 100. výročí založení Československé republiky připravilo Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, ve spolupráci s Dr. Václavem Šplíchalem a Ing. Pavlem Peškem výstavu věnovanou jednomu z nejvýznamnějších rodáků a velkému patriotovi Brodu malíři, grafikovi a znalci Vysokých Tater Otakaru Štáflovi, který je spolu s manželkou Vlastou, nevšedním příkladem dobré spolupráce mezi Čechy a Slováky. Komentované prohlídky výstavy za účasti tvůrců se uskuteční vždy ve čtvrtek 3., 10. a 24. května od 17 hodin. Část výstavy je také umístěna ve Štáflově chalupě, kde jsou vystaveny zejména pohlednice vytvořené Otakarem Štáflem, olejové a akvarelové obrazy a osobní fotografie.
V rámci Brodské muzejní noci se v pátek 1. 6. 2018 na náměstí v Havlíčkově Brodě uskuteční také doprovodný program k výstavě, prezentace filmů natočených či iniciovaných Otakarem Štáflem, spolu s dvouhodinovým koncertem Polenského Big-bandu a historickou módní přehlídkou.
Na konci května bude otevřena také inovovaná expozice Otakara Štáfla ve Štáflově baště. Výstava potrvá do 1. července 2018.
Na výstavu poskytli materiály Moravský zemský archiv-Státní okresní archiv v Havlíčkově Brodě, Národní filmový archiv v Praze, Regionální muzeum v Chrudimi, Město Humpolec, Múzeum v Popradě, Podtatranská galéria v Popradě, Štátny archív v Prešove - pracovisko Archív Poprad a soukromí sběratelé.