Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

MUZEJNÍ NOC

téma: Žít (s) fotografií!

18. května 2018 od 17:00 do 22:15 hod.
Muzeum Vysočiny Pelhřimov, příspěvková organizace

Muzejní noc zahájí výstavu Žít (s) fotografií!, která návštěvníky seznámí  historickým vývojem fotografické techniky, se vznikem černobílého i barevného obrazu a hlavními částmi fotografických přístrojů. Výstavou vás provede kurátor Mgr. Luboš Anděl.

V prostorách výstavy proběhne fotografický workshop a praktické ukázky retuše historické fotografie, který povedou pelhřimovští fotografové P. Janoušek, Š. Mikeš. Návštěvníci si nejen vyzkouší retuš fotografií, ale seznámí se i s prací fotografů a prohlédnou si jejich techniku. Každý návštěvník si odnese pracovní list se základními informacemi z teorie fotografování a další informační materiály.
Pomocí historické fotografie si návštěvníci vyzkouší poznat zmizelá místa města Pelhřimova i významné události přelomových let našich dějin.

Během muzejní noci bude také představena krátkodobá výstava Nejhodnotnější na světě je, když člověk člověku pomáhá. Tato výstavu, jejíž autorskou je Yulia Kos, dobrovolnice z FOKUSU Vysočina, představí fotografie z několika sociálních zařízení na Vysočině. Fotografie zachycují vášeň pro život a umělecký talent seniorů či lidí s duševními problémy.

Divadelní spolek Rieger představí inscenovanou sekvenci z filmu Báječní muži s klikou, která nás zavede do počátků naší kinematografie.

NEJEN pro děti bude připraveno promítání pásma pohádek dochovaných na starých diapozitivech. Pohádkový příběh zprostředkuje živelná výtvarnice MgA. Tereza Říčanová Ph.D.


Program:
17:00 úvodní slovo k výstavě
17:30 zahájení workshopu k retušování historických fotografií
18:00 vystoupení divadelního spolku Rieger
18:30 pásmo pohádek s Terezou Říčanovou
19:00 vystoupení divadelního spolku Rieger
19:30 pásmo pohádek s Terezou Říčanovou
20:00 vystoupení divadelního spolku Rieger
20:30 pásmo pohádek s Terezou Říčanovou
21:00 vystoupení divadelního spolku Rieger
22:00 ohňová show Spiritus Dracus

Celý podvečer a večer bude zvukově a hudebně zajišťovat pan Dalibor Tomášek.