Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Kouzlo Vysočiny

výstava fotografií

29. května až 8. července 2018
Muzeum Vysočiny Jihlava, Kavárna Muzeum

Od 29. května nabídne jihlavské muzeum v prostorách Kavárny Muzeum výstavu fotografií Tomáše Blažka s názvem Kouzlo Vysočiny.

Tomáše Blažka znají Jihlavané jako redaktora a fotografa regionálních médií. Jeho nejoblíbenějším žánrem je reportážní a portrétní fotografie. Na výstavě ale představí svoji krajinářskou tvorbu za poslední tři roky.

Dle autorových slov se fotografování krajiny věnuje s vytrvalou nahodilostí, podle nálady, momentálního přirozeného dostupného světla a vlastních časových možností, bez velkého plánování, ale se zápalem. Nejvíce vystavených snímků pochází z Jihlavska a Třebíčska, kam autor zavítal při svých reportážních cestách, a vystavené fotografie jsou vlastně vedlejším produktem pracovních cest.

O tom, že Vysočina má své kouzlo ve všech svých podobách, se můžete přijít přesvědčit do Kavárny Muzeum až do 8. července.