Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Václav Kyselka - Odpoutání


19. dubna až 28. září 2018
vernisáž dne 19. dubna v 17:00 hod.
místo konání: nádvoří a zámecký sklípek Horácké galerie

Horácká galerie vás zve na výstavu soch a objektů sochaře Václava Kyselky, nad níž převzal záštitu starosta Nového Města na Moravě pan Michal Šmarda.   

Výstava představí jak sochařova díla do exteriéru (např. Odpoutání koňské síly, Síla moci aj.), tak díla komornějších rozměrů – tzv. minimonumenty. Nejčastějším materiálem, s nímž autor pracuje, je dřevo, zejména u menších prací jsou však materiály kombinovány – např. s kovy nebo kamenem, někdy až v duchu ready-made. Výrazným prvkem v díle Václava Kyselky je abstrahovaná forma spirály, představující například koloběh života a času nebo rovnováhu.
Tvorba sochaře Václava Kyselky, žijícího v Křoví u Velké Bíteše, bude návštěvníkům Horácké galerie představena poprvé. Zároveň jde o autorovu první větší samostatnou výstavu větších realizací v našem kraji a o vůbec první výstavu v galerii, která je krajskou příspěvkovou organizací.
Výstava Odpoutání bude na nádvoří a v zámeckém sklípku Horácké galerie k vidění do 28. září.