Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Zdeněk Šplíchal – Vědomí (ne)skutečnosti

22. března až 25. května 2018
vernisáž dne 22. března v 17:00 hod.
podkroví Horácké galerie v Novém Městě na Moravě


Horácká galerie vás zve na výstavu malby, kreseb i objektů třebíčského výtvarníka Zdeňka Šplíchala, kterou 22. března v 17 hodin uvede kurátor výstavy Mgr. Ing. Ivo Binder z Muzea umění v Olomouci. 

Zdeněk Šplíchal je věčným výtvarným experimentátorem, jehož tvorba je plná kontrastů. Prolíná se v ní racionální a konstruktivní myšlení s intuitivním, geometrická abstrakce s gestickou malbou nebo monochromní malba či kresba s pestrobarevnými obrazy. Autor pracuje zejména v cyklech, na kterých pracuje, dokud nepovažuje téma za zcela vyčerpané.
Zdeněk Šplíchal je spoluzakladatelem Skupiny 4 (společně s Miroslavem Pálkou, Milanem Nestrojilem a Zdeňkem Štajncem), je členem brněnského TT klubu, Unie výtvarných umělců ČR, Klubu konkretistů 2 ČR, Spolku výtvarných umělců Vysočiny, Klubu výtvarných umělců Horácka, Sdružení Q a v roce 2016 založil s přáteli výtvarníky Studio BEKANEŠŠ (Petr Benda, Antonín Kanta, Milan Nestrojil, Zdeněk Šplíchal, Miroslav Štěpánek).
Výstava Vědomí (ne)skutečnosti bude v podkroví Horácké galerie k vidění do 25. května.