Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Velikonoce na Hradě Kámen

30. března až 2. dubna 2018
Hrad Kámen, pobočka Muzea Vysočiny Pelhřimov, příspěvkové organizace

V období Velikonočních svátků od pátku 30. 3. do pondělí 2. 4. 2018 bude hrad Kámen otevřen od 10 do 17 hodin. Kromě expozice motocyklů mohou návštěvníci zhlédnout krásné interiéry hradu, které budou po celou dobu Velikonoc doplněné o tematickou jarní výzdobu a květinová aranžmá. Prohlídky s průvodcem budou probíhat každou celou hodinu. Poslední prohlídka začíná vždy v 16 hodin. Vyjma pátku 30. března bude výše vstupného odpovídat běžnému vstupnému na obou okruzích.

Program:
30. března – Zahájení sezóny 2018 – Letošní návštěvnická sezóna na hradě Kámen bude zahájena na Velký pátek. V tento den budou probíhat prohlídky celého hradu (trasy A+B) s průvodcem za snížené vstupné 50,- Kč/osobu.

31. března – Bílá sobota bude na hradě provoněná, jelikož bude probíhat ukázka zdobení velikonočních perníčků, a to v čase od 11 do 16 hodin.

1. dubna – O Velikonoční neděli se budou kromě klasických prohlídek hradu konat dvě prohlídky zaměřené na velikonoční tradice a zvyky, a to v čase 11:30 a 14:30 hodin. Pro zájemce bude navíc připraven tematický kvíz.

2. dubna – Na Velikonoční pondělí ke každé vstupence do expozic hradu děti obdrží koledu - sladkou drobnost.

Tým hradu Kámen se těší na Vaši návštěvu!