Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Nepochopení

výstava

5. ledna až 11. února 2018
vernisáž v pátek 5. ledna 2018 v 17:00 hod.
Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, příspěvková organizace

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod přichystalo na počátek roku dvě fotografické výstavy členů Fotostřediska Havlíčkův Brod s ukázkou sochařských děl, které budou společně zahájeny v pátek 5. ledna 2018, na něž si Vás dovolujeme pozvat.
První výstava s názvem NEPOCHOPENÍ představí tvorbu Miroslava Kodrle a Květy Lutnerové z Havlíčkova Brodu, kteří mají podobný pohled na svět a fotografované objekty, přestože každý fotografuje něco jiného. Miroslav Kodrle se věnuje převážně fotografii aktů, Květa Lutnerová ráda hledá detaily v krajině, architektuře, v každodenním životě. I přes rozdílné záliby jsou si navzájem inspirací a učí se společně objevovat kouzlo nových postupů a fantazijních efektů. Jak sami říkají: Náš společný pohled na svět je pro lidi, kteří rádi vidí "všechno ostře", někdy lehce nepochopitelný. Výstava nabízí nahlédnutí do trošku jiného světa - světa fotografie a fantazie. Fotografie budou doprovázet plastiky Petra Schela z Českých Budějovic a básněmi Věry Bukvaldové, původem z Uherského Hradiště.
O autorech: Květa Lutnerová se fotografování se věnuje od mládí, původně ještě analogové fotografii a klasickému vyvolávání v temné komoře. V letech 1997-2000 absolvovala Pražskou fotografickou školu. Od r. 2003 je členem Fotostřediska Havlíčkův Brod. V současné době se věnuje již pouze digitální fotografii. Zúčastňuje se společných akcí a výstav havlíčkobrodského Fotostřediska a věnuje se převážně volné tvorbě. "Fotografie je pro mě krásným koníčkem s nekonečnými možnostmi vytvoření dalších a dalších snímků. Vše mě inspiruje a ráda se nechávám vším inspirovat."
Miroslav Kodrle začal fotografovat začal asi ve 14 letech. Členem brodského fotoklubu je od roku 1976. Fotí různé žánry, od aktů po krajinu a reportáž. Uspořádal několik autorských výstav. V současné době se věnuje fotografování aktů a aranžované fotografii.
Petr Schel žije a pracuje v ústraní v malé obci, mezi Českými Budějovicemi a Českým Krumlovem. Vystudoval Střední pedagogickou školu v Prachaticích, Střední uměleckoprůmyslovou školu sv. Anežky v Českém Krumlově, obor restaurování kamene kde později působil po ukončení studia jako pedagog. V současné době se věnuje se výhradně volné plastice a vlastním výtvarným a hudebním projektům.
Věra Bukvaldová píše básničky už od dětství, většinou jen do "šuplíku". Psané slovo, ve všech formách, je jejím velkým koníčkem a sama říká, že se vypisuje ze smutků, radostí i nadějí.
Druhá výstava má název PODOBY ZNÁMÉ A NEZNÁMÉ.
Obě výstavy budou zahájeny společnou vernisáží v pátek 5. ledna 2018 od 17 hodin. Zazpívá Kristýna Lutnerová, úvodní slovo bude mít Stanislav Novotný – předseda Fotostřediska Havlíčkův Brod a autoři.