Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Krajská knihovna Vysočiny - únor 2018

Akce Krajské knihovny Vysočiny

únor 2018

Od Tří králů k masopustu – testík pro děti
1. 1. – 28. 2. / Dětské oddělení KKV

Dětské oddělení Krajské knihovny Vysočiny v Havlíčkově Brodě si na měsíc leden a únor připravilo pro děti další soutěž o ceny, tentokrát na téma „Od tří králů k masopustu“. Soutěžící děti zodpoví několik jednoduchých otázek na dané téma. Pokud jim nebudou stačit jejich chytré hlavičky, mohou využít knih a časopisů na Dětském oddělení KKV.
Na Dětském oddělení budou od 1. Ledna do 28. února 2018 připraveny soutěžní kartičky. Správné odpovědi budou slosovány a pěti výhercům bude předána odměna. Na odpovědi se těší Dětské oddělení KKV v Havlíčkově Brodě (Stará radnice, 1. patro).
Soutěž je určena dětem od 6 do 15 let (registrovaným dětským návštěvníkům KKV).
Kontakt: detske(a)kkvysociny.cz / tel. 569 400 484
Kreslíme knihovně
1. 2. – 31. 3. / Dětské oddělení KKV
Kreslíte rádi? Neváhejte a přineste do knihovny na dětské oddělení výkresy dle své fantazie a odměna vás nemine. Vybrané obrázky budou reprezentovat webové stránky naší knihovny vždy po dobu dvou měsíců a zároveň budou i na plakátech dětského oddělení.
Kontakt: detske(a)kkvysociny.cz / tel. 569 400 484

m s oceánem – cestopisná přednáška Tomáše Kůdely
5. 2. / 18:00 / sál Staré radnice / 50 Kč

Krajská knihovna Vysočiny vás zve cestopisnou přednášku Tomáše Kůdely.
Tomáš Kůdela měl velký sen. Chtěl zažít absolutní svobodu a nezávislost. Prošel dlouhou cestu, než si uvědomil, že tyto kvality mu poskytuje moře a oceán. V roce 2016 se jachtařský instruktor Tomáš Kůdela vydal na 4 měsíční plavbu Atlantickým oceánem. Na jeho cestě ho doprovázeli lidé, kteří chtěli na svém životě něco změnit, prožít sílu přítomného okamžiku a spojení sami se sebou. Na Bermudech však nastal zlom. Tomáš nejtěžší úsek plavby musí plout sám. Neví, kolik dní ho čeká na otevřeném oceánu ani co mu moře přichystá. Přijďte se podívat na záběry z plavby a poslechnout vyprávění o totálním vyčerpání, ztrátě autopilota ale i pocitu svobody a nalezení sebe.
Kontakt: Ludmila Bouchnerová / bouchnerova(a)kkvysociny.cz / 569 400 494
Zápis do letního semestru Univerzity volného času

Zápis do letního semestru, který odstartuje v únoru 2018, proběhne v úterý 
6. 2. od 12:30 do 16:00 a ve středu 7. 2. od 9:00 do 15:30 v Krajské knihovně Vysočiny (sál v 1. patře Staré radnice).
Univerzita volného času (UVČ), působící při Krajské knihovně Vysočiny, zve do studia v letním semestru 2017/2018. Zájemci mohou vybírat nejen z množství nepočítačových oborů (Příběhy slavných obrazů, Od veduty ke krajinomalbě, Dějiny Havlíčkobrodska, Život našich předků, Poznáváme sebe a region, Psychologie, Zdravý životní styl, Dějiny hudby, Podoby současné české literatury, Nenechte mozek zlenivět), ale i z řady jazykových kurzů pro seniory (AJ, NJ, ŠJ, FJ – od začátečníků po pokročilé).
Cílem je uspokojení zájmů a potřeb veřejnosti, nabídka možnosti aktivně
a kvalitně trávit volný čas, prohlubovat, rozšiřovat a aktualizovat své vědomosti. Zájmové vzdělávání také napomáhá odstranění či zmírnění pocitů izolace, méněcennosti a stereotypu. Usnadňuje plnohodnotné začlenění do společnosti a možnost lepšího uplatnění na trhu práce.

Kontakt: Bc. Marcela Valecká / Úsek vzdělávání – Univerzita volného času / Krajská knihovna Vysočiny, Havlíčkovo nám. 87, 580 02 Havlíčkův Brod / valecka@kkvysociny.cz / 569 400 493, 731 647 506

Péče o zahradu – řezy: jaké, kdy a proč 
13. 2. / 17:00 / učebna v budově české pojišťovny, Havlíčkovo nám. 1963, 1. patro / 50Kč

Přednáška týkající se veškerých řezů zahradních rostlin - okrasné stromy a keře, ovocné stromy a keře, růže a trvalky. Vedení řezu, termíny řezu. Práce certifikovaného arboristy. Přednáší Ing. Martina Havlová z Ateliéru zahradní a krajinářské architektury LAND05.
Kontakt: Klára Kameníková / kamenikova(a)kkvysociny.cz / 569 400 487 / m-centrum KKV

Listování: Co by můj syn měl vědět o světě (Fredrik Backman)
21. 2. / 19:30 / podkroví Staré radnice / 80 Kč 

Krajská knihovna Vysočiny Vás zve na další představení z cyklu Listování Lukáše Hejlíka.

Fredrik Backman (autor knihy Muž jménem Ove) vtipně stírá všechny úzkosti a nedostatky rodičů jednadvacátého století v půvabné knize plné upřímných obav a nepodmíněných vyznání lásky, která zasáhne srdce všech rodičů, a to dokonce i těch budoucích, potencionálních. Poprvé bude v LiStOVáNí účinkovat jen jeden herec; Lukáš Hejlík je stejného věku jako Fredrik Backman a má stejně starého syna.
Backman: "Tato kniha je především o snaze být dobrým rodičem. Protože chci, abys věděl, že jsem se vážně snažil úplně nejvíc, jak jsem uměl. Nikdo negooglil tolik jako já." Hejlík: "Ta ztracenost otců při nakupování! To, jak dětské hraní nemá logiku a jak se ji snažíte v pět ráno, když on vstane tak živě a vy tak mrtvě, najít, jak ji přímo vyžadujete! To, jak se snažíme být nejlepšími rodiči, a to, jak víme, že to nezvládáme. A nezvládneme."

·         vydalo nakladatelství Host v roce 2017 v překladu Heleny Matochové
·         účinkuje: Lukáš Hejlík

Kontakt: Olga Wasserbauerová / wasserbauerova (a)kkvysociny.cz / 569 400 495