Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Bláznivé tramvaje

výstava

6. listopadu až 17. prosince 2017
Muzeum Vysočiny Jihlava, Kavárna Muzeum a současně i Café Mahler (Znojemská 4)

Víte, že některé tramvaje žijí svým zvláštním životem a že mnohokrát významně zasáhly do historie lidstva? Jste přesvědčení, že tramvaj je výhradně moderní vynález a že nebyla známa již starým Řekům, Číňanům či Babyloňanům? Víte, že v tramvaji pravděpodobně jezdila i Mona Lisa? Uvěříte tomu, že některé tramvaje kdysi křižovaly oceány, nebo tomu, že torzo jihlavské tramvaje (ztracené v roce 1932) relativně nedávno objevilo vozítko Opportunity na Marsu? Víte, kde se nachází řídící jednotka našeho vesmíru?
Jste zvědaví?

Tak to si musíte prohlédnout dvojitou výstavu veselých obrazů a kreseb pábitele Pavla Bezděčky, které budou v Kavárně Muzeum (Masarykovo nám. 55) a současně i v Café Mahler (Znojemská 4) vystaveny od pondělí 6. listopadu do neděle 17. prosince 2017.