Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Móda & odívání na Havlíčkobrodsku

výstava

15. září až 26. listopadu 2017
vernisáž v pátek 15. září 2017 v 17.00 hod.
Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, příspěvková organizace

Elegantní šaty krásných střihů a materiálů z doby secese, první republiky a šedesátých let budete moci shlédnout v Havlíčkově domě do 26. listopadu. Kromě nejcennějších kusů ze sbírky havlíčkobrodského muzea bude prezentován i lidový kroj z Havlíčkobrodska, textilní továrny a zpracování lnu a textil z Regionálního muzea v Chrudimi. Dospělí i děti si přijdou na své v módním koutku či v rukodělných dílničkách. Vyzkoušet si můžete šití, pletení anebo tkaní na karetkách. V rámci výstavy bude připraven program pro mateřské, základní a střední školy, kde si žáci mimo jiné vyzkouší navrhnout vlastní secesní šperk a budou moci proniknout do vývoje sportovního oblečení.
Vernisáž výstavy proběhne 15. září 2017 v 17.00 hod. v duchu šedesátých let. Bude vítán každý, kdo se odváží zavzpomínat na ladný a originální styl těchto let vlastním modelem.

V rámci výstavy proběhne workshop Silvy Smutné Účesy a úvazy šátku na Horácku 18. října v 17.00 hod. a přednáška Mgr. Michala Kampa Textilní továrny v Havlíčkově Brodě 2. listopadu v 17.00.