Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

O hříšném opatu Ignácovi aneb příběh přeukrutný o uříznutém nose

kostýmované prohlídky v Muzeu Vysočiny Třebíč

18. srpna až 20. srpna 2017 a 25. až 27. srpna 2017, začátky představení jsou uvedeny na přiložené pozvánce
Muzeum Vysočiny Třebíč, expozice Svět neživé přírody a Svět portálů a bran
Vstupné: 120 Kč/osoba, 250 Kč/rodinné vstupné.

Zámek Třebíč opět ožije, tentokrát v expozicích Svět neživé přírody a Svět portálů a bran prostřednictvím zcela nového představení realizovaného v rámci kostýmovaných prohlídek. Zatímco dřívější představení přibližovalo život posledních zámeckých majitelů z rodu Valdštejnů, tentokrát se vydáme do historie mnohem starší, až do časů středověku, kdy na místě dnešního zámku stával klášter.

Příběh, založený na skutečné události, která se odehrála na samém počátku 15. století, bude pro některé poučný, pro jiné možná trochu krutý a překvapivý. Avšak především je naším cílem pobavit návštěvníky a odhalit kousek místní historie, kterou ze školních lavic rozhodně neznají.
Zveme tedy návštěvníky, aby se seznámili s opatem třebíčského kláštera Ignácem, osobností poněkud rozporuplnou a zdaleka ne vždy jednající podle principů vyšších ideálů.
Možná, že však právě Ignácovy lidské slabosti nakonec dokážou publikum přesvědčit o tom, že i muzeum je místem plným živých příběhů.

Scénáře a režie představení se ujal nestor třebíčské divadelní tradice Jaroslav Dejl. V hereckých rolích se představí zaměstnanci Muzea Vysočiny Třebíč, ochotníci a dobrovolníci.

Ještě váháte, zda navštívit právě kostýmované prohlídky? Jejich prostřednictvím Muzeum Vysočiny Třebíč nabízí příležitost, jak zábavně a smysluplně strávit volný čas a jak netradičně zažít události, které jsou součástí staleté historie našeho města.

Vzhledem k omezené kapacitě účastníků je nutné prohlídky předem rezervovat v recepci muzea: tel. 568 408 890.