Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

PŘIPOMÍNKA 75. VÝROČÍ HRDINSTVÍ ČSL. PARAŠUTISTŮ A DOMÁCÍHO ODBOJE A OBĚTÍ HEYDRICHIÁDY - ZÁJEZD DO PRAHY A PAMÁTNÍKU LIDICE - sobota 24. 6.2017

sobota 24. června 2017 v 7:30 hod.
Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, příspěvková organizace

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod připravilo v návaznosti na již uskutečněný zájezd do Dolních Vilémovic (expozice Jana Kubiše) a Rešic (připomínka Adolfa Opálky a Františka Pospíšila), který se setkal s kladným ohlasem u veřejnosti, další akci v souvislosti s připomínkou 75. výročí atentátu na Reinharda Heydricha, vypálení Lidic, Ležáků a dopadení účastníků útoku na zastupujícího protektora v kryptě kostela sv. Cyrila a Metoděje.

Zájezd zahrnuje návštěvu Národního památníku hrdinů heydrichiády v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici v Praze, návštěvu Armádního muzea Žižkov v Praze a Památníku Lidice. Expozicemi vás provedou odborní pracovníci muzea s doprovodným výkladem o událostech z období heydrichiády.

Všichni zájemci jsou srdečně zváni. Odjezd autobusem z náměstí v Havlíčkově Brodě v 7.30 (sraz u budovy muzea). Předpokládaný návrat v 18 hodin.

Cena zájezdu: 200 Kč
- cena zahrnuje dopravu.
Vstupné do expozic a stravu si hradí účastníci sami.

Vstupné do expozic:
Armádní muzeum Žižkov: zdarma
Národní památník hrdinů heydrichiády: zdarma Památník Lidice: 90,-/45,-

Pro účast na zájezdu je nutné se přihlásit nejpozději do úterý 20. 6. na uvedeném e-mailu nebo tel. číslech. Přihlášky zasílejte mailem na adresu knihovna@muzeumhb.cz, nebo telefonicky 569 429 151, 605 806 185, paní Janáčková