Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Horácké divadlo Jihlava: Maxipes Fík – desátá premiéra 77. sezóny

desátá premiéra 77. sezóny 2016 – 2017
959. premiéra HDJ

Rudolf Čechura, Jiří Šalamoun: MAXIPES FÍK
pondělí 12. června 2017 v 17 hodin na Malé scéně Horáckého divadla Jihlava

Známý příběh o holčičce Áje a jejím psím kamarádovi Fíkovi vymyslel a napsal před více než čtyřiceti lety (v roce 1975) Rudolf Čechura a nakreslil Jiří Šalamoun, také naše divadelní podoba ctí předlohu, známou výtvarnou podobu, včetně hudby Petra Skoumala.
„S nápadem na inscenování Maxipsa Fíka přišli původně naši herci, ideální představitelé obou hlavních rolí, Vlaďka Vokůrková a Petr Soumar,“ komentuje vznik nové pohádky dramaturgyně Jandová.  Vlaďka Vokůrková a Petr Soumar spolu s režisérem Pavlem Šimákem také upravili Maxipsa Fíka podle knížky Rudolfa Čechury do divadelní podoby a vymysleli divadelní představení, ve kterém jsou děti aktivně zapojeny a stávají se jeho spolutvůrci.
„Právě interakce s dětmi a jejich vlastní zážitek, to, aby se jen pasivně nedívaly, je pro nás nejen při této pohádce důležité a je tím, co nás na Maxipsovi baví…“ říká režisér Pavel Šimák.  
Pohádka o Maxipsu Fíkovi vystřídá na Malé scéně AUTOPOHÁDKY, které mohou děti i dospělí naposledy zhlédnout v pondělí 19. června v 17 hodin. Stejně jako všechny pohádky, které mají v našem divadle premiéru tradičně v červnu, je i Maxipes Fík určen pro 78. divadelní sezónu, kdy budeme hrát první veřejné reprízy.