Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Zájezd do Dolních Vílémovic a Rešic na Třebíčsku, rodiště J. Kubiše a A. Opálky

připomínka 75. výročí útoku na R. Heydricha a hrdinů, kteří se zasloužili o naši svobodu

sobota 27. května 2017 od 7:30  do 17:00 hod.
Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, příspěvková organizace
přihlášky na zájezd do pondělí 22. května 2017
 
Vzpomínka na Jana Kubiše a Adolfa Opálku – zájezd do Dolních Vilémovic a Rešic na Třebíčsku
Parašutisté Jan Kubiš a Adolf Opálka se narodili na Třebíčsku a sehráli důležitou roli v operaci Anthropoid, jejímž cílem byl útok na říšského protektora Reinharda Heydricha.
 
Přesně v den 75. výročí události 27. 5. 2017, se rozhodli pracovníci Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod uskutečnit zájezd autobusem do jejich rodišť, do Dolních Vilémovic a Rešic na Třebíčsku. V Dolních Vilémovicích vybudovala před nedávnem obec v rodném domku Jana Kubiše expozici, která bude cílem naší návštěvy. V Rešicích bude tento den probíhat vzpomínková akce za účasti Armády České republiky, Československé obce legionářské a široké veřejnosti. Ve společné diskuzi s historiky muzea si připomeneme hrdinství těchto vojáků a vzpomeneme i statečné domácí odbojáře a jejich rodiny, kteří našim vojákům pomohli jejich úkol splnit a za svoji službu vlasti zaplatili životem.
 
Všichni zájemci jsou srdečně zváni. Odjezd autobusem z náměstí v Havlíčkově Brodě v 7.30 (sraz u budovy muzea). Předpokládaný návrat v 17 hodin.
Cena zájezdu – účastníci si uhradí dopravu (200 Kč), stravu a cenu vstupenky do expozice. V Rešicích bude možné zajistit oběd (guláš).
 
Přihlášky zasílejte mailem na adresu knihovna@muzeumhb.cz, telefonicky 569 429 151, 605 806 185