Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Muzejní noc v Muzeu Vysočiny Třebíč

pátek 9. června 2017 od 18:00 do 23:00 hod.
Muzeum Vysočiny Třebíč, příspěvková organizace

V páteční podvečer se otevřou brány třebíčského zámku při tradiční akci Muzejní noci (18-23 hodin).

Nenechte si ujít vystoupení tanečního souboru Yocheved, dramatického kroužku Uhlíř při ZŠ Kpt. Jaroše Sněhurka a sedm trpaslíků, komentované prohlídky výstavy FRANTA ve sbírkách českých soukromých sběratelů, komentované prohlídky půdního prostoru zámku,.. Dospělí návštěvníci si přijdou na své komentovanými vstupy k vybraným exponátům - exponáty mají své příběhy. Malí návštěvníci půjdou s baterkami po stopách mnicha, zjistí, které předměty se nachází v hmatové bedně, pokusí se poznat horniny a minerály,....

Nádvoří a rajský dvůr rozsvítí lampičky sdružení Míša a Míša, které si mohou návštěvníci zakoupit. V zámeckém parku se objeví ležení napoleonských vojáků. Po celou dobu budou také otevřeny výstava Za řemesly minulosti, expozice Cesty casem a zámecká ledovna. V bazilice sv. Prokopa bude současně probíhat Noc kostelů.

Občerstvení nabídne muzejní kavárna. Vstup do prostor zámku je zdarma.