Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Anatomie zločinu Sehraná iluze skutečnosti

cyklus večerních setkání

středa 17. května 2017 od 19:30 hod.
Centrum dokumentárního filmu - sál Edison

V rámci cyklu CDF s názvem "Anatomie zločinu" jsme společně s našimi hosty již stihli prozkoumat mediální obraz zločinu z publicistické a dokumentární strany.
Pozvání na naše poslední setkání nad zločinnými událostmi ve středu 17. května od 19:30 v sále Edison kina Dukla Jihlava přijal režisér Petr Kotek, který nám odhalí, jak přistupují ke kriminálnímu podsvětí filmaři.

Náš host natočil ve spolupráci s předními českými investigativními novináři Josefem Klímou a Jankem Kroupou kriminální seriál Expozitura (2009), který se zabývá vraždami, přepadeními a vydíráním, které měli na svědomí členové tzv. Berdychova gangu.

http://www.c-d-f.cz/udalosti/anatomie-ceskeho-zlocinu_2

Zjistěte, jak vzniká kriminální seriál na motivy skutečných událostí? A co nového v současné době připravuje náš host společně s Jankem Kroupou?