Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Jitka a kytka - beseda a výtvarná dílna se spisovatelkou Olgou Černou

28. dubna 2017 od 10:00 hodin
Krajská knihovna Vysočiny, Dětské oddělení KKV

Dětské oddělení Krajské knihovny Vysočiny pořádá na dětském oddělení v pátek 28. dubna 2017 od 10:00 hodin besedu a malou výtvarnou dílnu se spisovatelkou Olgou Černou, určeno pro předškolní děti z MŠ.
Autorka během besedy seznámí děti se svojí tvorbou a zároveň pro ně bude mít připravenou dílničku.

Olga Černá
(1964), absolventka agronomie na Vysoké škole zemědělské v Praze, působila jako knihkupkyně, lektorka a knihovnice. Publikovala v dětských časopisech Mateřídouška, Sluníčko a Jonáš, v současnosti bloguje pro týdeník Respekt. Žije v jihočeském Nadějkově. Mezi nejvýraznější počiny kmenové autorky nakladatelství Baobab, spoluzakladatelky Nadace Miroslava Šaška a editorky vzpomínkového alba To je M. Sasek (2014) patří prózy Kouzelná baterka (Zlatá stuha 2004) a Jitka a kytka (2010, obojí s ilustracemi Michaely Kukovičové). Dar fantazie a snový svět přírodnin propojila v knihách Poklad starého brouka (2007) a Z domu a zahrady (2011).

Kontakt: detske@kkvysociny.cz, tel. 569 400 484