Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Etiopie (voda pro žíznivou zemi a cesta za nejvzácnějším vlkem)

přednáška

úterý 25. dubna 2017 v 17:00 hod.
Muzeum Vysočiny Jihlava, příspěvková organizace

Přednáška fotografa a cestovatele Michala Černého s názvem Etiopie (voda pro žíznivou zemi a cesta za nejvzácnějším vlkem). Přednáška se uskuteční v muzejním Malovaném sále.
V Africe asi není pestřejší země, pokud jde o krajinu, živou přírodu, nebo národy. Do Etiopie mě zavedla pracovní cesta, zaměřená na vyhledávání vodních zdrojů pro místní vesnice.
Cestu začneme v hlavním městě Addis Abebě a pak se přesuneme směrem na jih do oblasti africké příkopové propadliny a po cestě se zastavíme u jezera se stovkami pelikánů a na několika historických místech. Oblast takzvaného riftu je díky příznivým podmínkám a úrodné půdě hustě osídlená, velkým problémem je však voda. Právě zajištění vodních zdrojů pro chudé vesnice bylo cílem rozvojového projektu. A tak se podíváme, jak žijí prostí lidé ve vesnicích obklopených banánovníky a kávovníky. Etiopie je zemí s úžasnou přírodou a spoustou unikátních druhů rostlin a živočichů. Většina z nich bohužel přežívá jen v rezervacích a národních parcích. Vydáme se tedy do pohoří Bale, které je jedním z posledních útočišť vlčka etiopského, nejvzácnější psovité šelmy světa. (Michal Černý)