Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Omán trochu jiná Arábie

Jarní cyklus přednášek Muzea Vysočiny Třebíč pro rok 2017

úterý 14. března 2017 v 17:30 hod.
Muzeum Vysočiny Třebíč, Kamenný sál (vstup přes pokladnu muzea)

V rámci jarního cyklu přednášek Muzea Vysočiny Třebíč pro rok 2017 bude představeno celkem 5 zajímavých témat. Nabízíme přednášky, které souvisí s cestou za přírodou, kláštery a netopýry.
Třetí přednášky přednáškového cyklu Muzea Vysočiny Třebíč se zhostí doc. RNDr. Vít Grulich, CSc. (Brno). Tématem přednášky je Omán - trochu jiná Arábie.
Země námořníka Sindibáda byla až do roku 1971 uzavřena před světem. Teprve poté pootevřela dveře turistům, kterým věru má co nabídnout: moře i vysoké hory, poušť a kupodivu i tropický les. Žijí zde tradice i moderní civilizační výdobytky. Projedeme zemí od jihu k severu a navštívíme pestrou přírodu, liduprázdné pláže, kaňony, oázy, tradiční trhy, hliněné hrady i velkoměsto s moderní architekturou. A vězme, že poušť má snad tisíce podob.
Vstup volný.