Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Březen – měsíc čtenářů v Krajské knihovně Vysočiny

březen 2017
Krajská knihovna Vysočiny, Havlíčkův Brod

Jelikož březen je měsícem čtenářů, připravila Krajská knihovna Vysočiny pro své uživatele hned několik kulturních a vzdělávacích dárků.
Na úvod, v pátek 3. března, přijede Mudr. Tomáš Lebenhart s přednáškou o vesmíru, autoritách a zdravotnictví z pohledu rebela.
Následující pondělí 6. března se budeme moci prostřednictvím vyprávění pana Jiřího Kaláta podívat do Estonska – konkrétně na ostrov Saanemaa.
Druhý týden v březnu, konkrétně od 6. do 11. března, mohou lidé, kteří ještě nemají průkazku do knihovny, využít speciální nabídky registrace zdarma.
Ve středu 8. března představíme ČTENÁŘ ROKU 2017 – nejlepší čtenářskou BABIČKU a za účasti spisovatelky Petry Braunové a ilustrátorky Barbory Botkové budeme křtít leporelo Havlíčkův Brod – Pověsti 2. Autorky nás během křtu seznámí s procesem vzniku leporela od jeho počátku až po výslednou podobu, přiblíží jejich společnou tvorbu.
V pátek 24. března budete mít možnost zaposlouchat se do francouzského šansonu od Edith Piaf až po Zaz v podání talentované Elišky Sýkorové a skupiny Chouette. Těšit se můžete na krásný zpěv, akordeon, kytaru, housle a kontrabas.
Následující pondělí 27. března zjistíte, zda se může soubor seniorů a seniorek, jehož věkový průměr se blíží devadesátce a skoro všichni členové vlastní umělou kloubní náhradu, úspěšně zúčastnit hiphopové taneční soutěže – ve filmu Hiphop-erace v rámci pravidelného Biografu v knihovně. Jako tradičně příchozím nabídneme kávu nebo čaj.
Vyřazené knihy z fondů knihovny budeme prodávat na burze a to v termínu 29.3.–31.3. ve vestibulu Staré radnice.
Datum 31. března je důležitý pro všechny zapomětlivé čtenáře, bude se na ně totiž vztahovat amnestie za předpokladu, že vrátí všechny vypůjčené dokumenty v pořádku.
Během měsíce března nezapomeneme ani na Duhové hrátky – hravá odpoledne v Dětském oddělení. Můžete si přijít vyrobit například srdíčko z proutí či jiné jarní dekorace.
Bližší a podrobnější informace k jednotlivým programům hledejte na webu Krajské knihovny Vysočiny (www.kkvysociny.cz) nebo na facebooku (www.facebook.com/krajskaknihovnavysociny/).
Věříme, milí čtenáři, že si z této pestré nabídky vyberete a zpříjemníte si celý březnový měsíc. Tím také společně s námi oslavíte 15. výročí vzniku Krajské knihovny Vysočiny.