Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Březen – měsíc čtenářů v Krajské knihovně Vysočiny


březen 2017
Krajská knihovna Vysočiny, Havlíčkův Brod


Březen je již tradičně měsícem čtenářů, proto Krajská knihovna Vysočiny připravila pro své návštěvníky škálu kulturních a vzdělávacích aktivit. Na své si přijdou nejen milovníci knih, ale i hudby, cestování či alternativní medicíny. Přehled všech akcí najdete v přiloženém programu.
I letos bychom rádi pokračovali v oceňování našich nejlepších čtenářů. Svaz knihovníků a informačních pracovníků vyhlásil již osmý ročník této celostátní akce zaměřené na podporu čtenářské gramotnosti:
ČTENÁŘ ROKU 2017 – hledáme nejlepší čtenářskou BABIČKU
My v krajské knihovně jsme tu „svoji“ babičku už našli a představíme ji ostatním 8. března v sále Staré radnice. Tento den pro nás bude slavnostním i z jiného důvodu, po ocenění nejlepší čtenářské babičky budeme křtít druhý díl obrázkového leporela Havlíčkův Brod – Pověsti. U slavnostního křtu budou přítomné i obě autorky spisovatelka Petra Braunová a ilustrátorka Barbora Botková. Ty nás zároveň seznámí s procesem vzniku leporela od jeho počátku až po výslednou podobu.
Samozřejmě nevynecháme ani tradiční březnové registrace čtenářů zdarma či amnestii pro ty zapomnětlivé – pokud vrátí v pořádku všechny zapůjčené dokumenty.
Naši čtenáři nepřijdou ani o burzu knih vyřazených z fondu knihovny – ta bude probíhat od 29. do 31. března ve vestibulu Staré radnice.
Na dětském oddělení jsme připravili odpolední Duhové hrátky - můžete si přijít vyrobit například srdíčko z proutí či jiné jarní dekorace.

Symbolickým vyvrcholením Března měsíce čtenářů bude Noc s Andersenem. Letošním partnerem pohádkového nocování v knihovně budou hrdinové Čtyřlístku: Fifinka, Bobík, Myšpulín a Pinďa. K této příležitosti vzniklo i speciální a jedinečné číslo tohoto populárního časopisu pro děti.
Zkrátka – z březnové nabídky KKV si vybere určitě každý.

Podrobnější informace k jednotlivým akcím najdete na webu Krajské knihovny Vysočiny (www.kkvysociny.cz) nebo na Facebooku (www.facebook.com/krajskaknihovnavysociny/).