Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Tajemný ostrov Island

jarní cyklus přednášek

úterý 14. února 2017 v 17:30 hod.
Muzeum Vysočiny Třebíč, multifunkční sál - sedlárna (vstup přes pokladnu muzea) či Kamenný sál

Muzeum Vysočiny Třebíč nabízí v rámci jarního cyklu přednášek témata související s cestou  za přírodou, kláštery a netopýry. Cyklus zahájí v úterý 14. února PhDr. Jan Sucharda (Hrotovice) přednáškou, při které bude návštěvníkům představen Tajemný ostrov Island.
Společně s Janem Suchardou „procestujeme“ Island křížem krážem, uvidíme nejenom turisticky známá a hodně navštěvovaná místa, ale i ty kouty ostrova, kam noha turisty vkročí jen málokdy.
Vyvrcholením bude islandské vnitrozemí, které je neobývané a neobývatelné, přístupné jenom během krátké letní sezóny a vyžaduje auto s pohonem 4x4. V něm si návštěvník na mnoha místech připadá jako na jiné planetě.
PhDr. J. Sucharda navštěvuje Island pravidelně od roku 2001, v posledních letech i několikrát ročně. Po islandských cestách – necestách najel téměř sto tisíc kilometrů. Vydal celkem šest knih o Islandu, z nichž poslední tři, fotografická publikace "Island – země včera zrozená", a dva průvodci "Island – 111 nej… " a "Island autem 4x4" bude možné po přednášce zakoupit.