Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Biograf v knihovně: Mustang

doprovodné aktivity

30. ledna 2017 od 19 hodin
Krajská knihovna Vysočiny, m-centrum KKV, vstup zdarma

Přijďte do příjemného prostředí m-centra Krajské knihovny Vysočiny (v budově knihovny první dveře vlevo). Máme pro vás připravený film. Budeme se společně snažit o navození té správné atmosféry.  Těšit se můžete i na polštáře a šálek voňavé kávy nebo čaje.

Pět sester bojuje za svobodu a právo na lásku.
Vesnice na severu Turecka, začátek léta. Lale a její čtyři dospívající sestry si po cestě ze školy hrají s místními chlapci. Po vesnici se rozběhne zpráva o domnělých nemravnostech a nevinná hra brzy přeroste ve skandál s nečekanými následky. Tradičně smýšlející babička a strýc proměňují jejich domov ve vězení, školu nahrazují lekce domácích prací a vaření. Rodina jim domlouvá ženichy. Pět sester spojených touhou po svobodě se rozhodne vzepřít útlaku a rozbít okovy konzervativní společnosti, která je svazuje.
Výjimečný debut režisérky Deniz Gamze Ergüvenové má za sebou právem už řadu úspěchů včetně nominace na Oscara pro zahraniční film.

Režie: Deniz Gamze Ergüvenová
Hrají: Güneş Nezihe Şensoy, Elit Iscan, Doğa Zeynep Doğuşlu, Tugba Sunguroglu, Iladya Akdogan, Nihal G. Koldas, Ayberk Pekcan
Rok 2015
Stopáž 94 minut
Jazyk: turecky s českými titulky

Film je promítán v rámci projektu Dělám kino.

Kontakt: Olga Wasserbauerová, wasserbauerova@kkvysociny.cz, 569 400 495 nebo Helena Valtrová, valtrova@kkvysociny.cz, 569 400 487