Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Výsledky fotografické soutěže Photographia Natura 2016

pátek 9. prosince 2016
výstava otevřena do 29. ledna 2017
Muzeum Vysočiny Jihlava, příspěvková organizace

Tématem třináctého ročníku fotosoutěže pořádané Muzeem Vysočiny Jihlava byli „Naši opeřenci“. Do uzávěrky jsme obdrželi 279 soutěžních fotografií od 55 autorů nejen z regionu, ale i z řady míst celé republiky. Z toho bylo 51 studentských a 24 žákovských snímků.
V pátek 9. prosince 2016 se uskutečnila vernisáž výstavy vybraných soutěžních snímků, během níž proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a předání cen autorům nejlépe hodnocených snímků.
V hlavní kategorii zvítězil snímek „Odzemek ve dvou“ od Jiřího Parůžka z Frenštátu pod Radhoštěm, který je autorem i snímku s názvem „ Když mne pustíš, splním ti…“, jenž za třetí místo získal pomyslnou bronzovou medaili. Druhé místo získala fotografie jihlavského fotografa Vladimíra Holuba „Hamoun“.
Ve studentské kategorii zvítězil snímek „S hlavou v oblacích“ od Marie Zemanové z Meziříčka – Jamného a v žákovské kategorii první místo obsadil snímek „Máme hlad!“ Markéty Křížové z Okrouhličky.
Všichni jmenovaní obdrželi ceny, které kromě Muzea Vysočiny Jihlava věnoval Kraj Vysočina a firma Mitech s r. o. Jihlava. Vítězům soutěže osobně blahopřála i náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina Ing. Jana Fischerová, CSc. pod jejíž záštitou se soutěž konala.
Výstava bude v našem muzeu otevřena do 29. ledna 2017, následně bude zapůjčena do Horácké galerie v Novém Městě na Moravě.