Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Photographia Natura 2016

výstava

9. prosince 2016 až 29. ledna 2017
Muzeum Vysočiny Jihlava, příspěvková organizace

Tématem třináctého ročníku fotosoutěže pořádané Muzeem Vysočiny Jihlava byli „Naši opeřenci“. Do uzávěrky jsme obdrželi 279 soutěžních fotografií od 57 autorů nejen z regionu, ale i z řady míst celé republiky. Z toho bylo 51 studentských a 24 žákovských snímků. V pátek 25. listopadu 2016 se sešla devítičlenná odborná porota, která pomocí bodového systému stanovila pořadí nejúspěšnějších snímků celé soutěže i ve studentské a žákovské kategorii.

V pátek 9. prosince 2016 se ve výstavní budově muzea (Masarykovo náměstí 57) uskuteční vernisáž výstavy vybraných soutěžních snímků, během níž proběhne slavnostní vyhlášení výsledků soutěže. Soutěž i výstava, která bude otevřena do 29. ledna 2017, probíhá letos pod záštitou náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina, ing. Jany Fischerové, CSc.