Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Zuzana Kieferová: Obyvatelé posvátných hor

výstava

15. listopadu 2016 až 8. ledna 2017
Muzeum Vysočiny Jihlava, příspěvková organizace - Kavárna Muzeum

Výstava pražské výtvarnice Zuzany Kieferové s názvem Obyvatelé posvátných hor v prostorách Kavárny Muzeum bude prezentovat obrazy, pro které byly inspirací autorčiny cesty po posvátných pohořích staré Číny, buddhistického Wutaishanu a taoistického Songshanu.
Zuzana Kieferová studovala malbu na Akademii výtvarných umění v Praze u profesora Jiřího Sopka. Ve své tvorbě se zabývá různými malířskými přístupy, technikami,
přičemž ústředním tématem zůstává člověk a zájem o něj.
Jak sama říká: " Zajímají mě emotivní témata, ráda pozoruji lidi, snažím se pochopit, co prožívají. Malba mi pak umožňuje se s nimi více propojit. Objekt a subjekt v procesu tvorby mizí, přestává být rozdíl mezi mnou a jimi, dochází k momentu ztotožnění. Lidské emoce a malba mají jedno společné, jsou univerzálním jazykem pro nás všechny, ať žijeme kdekoli."