Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Recept na dobytí Marsu dle Space X

přednáška

čtvrtek 1. prosince 2016 v 17:00 hod.
Muzeum Vysočiny Jihlava, příspěvková organizace - Malovaný sál

Přednášku publicisty a předního českého popularizátora kosmonautiky Ing. Tomáše Přibyla s názvem Recept na dobytí Marsu dle Space X zazní v muzejním Malovaném sále. Zajišťuje Česká astronomická společnost, pobočka Vysočina.

Vezměte pořádnou porci existujících technologií a okořeňte je hrstí inovace. Přidejte náruč podnikatelské odvahy a hrst nových nápadů. A k tomu všemu přihoďte obrovskou porci chuti postavit se zavedeným pořádkům. Vše důkladně promíchejte v hrnci SpaceX a dostanete dechberoucí kosmickou infrastrukturu počínaje vícenásobně použitelnými raketami přes pilotované lodě pro mise kdekoliv ve Sluneční soustavě až po obří nosiče schopné dostat člověka na Mars. Aneb kdy vizionář Elon Musk splní svůj slib a vybuduje na Marsu město pro padesát tisíc kolonizátorů?