Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

DIVADELNÍ DEGUSTACE Noc divadel v Horáckém divadle Jihlava

Divadelní degustace, Noc divadel 2016

19. listopadu 2016
Dvě prohlídky, ve 20 a 22 hodin.
Kapacita jedné prohlídky omezena na 150 diváků, vstupné je zdarma.
Horácké divadlo Jihlava, Jihlava

Noc divadel je součástí evropského projektu European Theatre Night, který prezentuje divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě vždy třetí listopadovou sobotu již od roku 2008. V České republice proběhl první ročník Noci divadel 16. listopadu 2013. Zúčastnilo se jej 80 amatérských i profesionálních divadel a souborů z 25 českých a moravských měst a navštívilo jej přes 40 000 diváků.  Loňský ročník s návštěvností cca 50 000 diváků a se 130 zapojenými soubory a divadly z 36 českých a moravských měst potvrdil tuto akci jako jeden z největších divadelních svátků u nás i v Evropě.

Horácké divadlo se do Noci divadel zapojuje již od jejího prvního ročníku. V uplynulých třech letech měli diváci možnost sami ovlivnit konec představení (Marie Stuartovny), zažili „Svět za oponou“ - netradiční prohlídku divadla s rozmanitými divadelními výstupy a soutěží, v minulém roce jsme usadili diváky přímo na točnu Velké scény a roztočili pomyslný kolotoč dějin, abychom reflektovali loňské 75. výročí založení Horáckého divadla.

Letošní čtvrtý ročník má název Divadelní degustace. V rámci jednoho večera se uskuteční netradiční prohlídka, při které budou návštěvníci HDJ moci ochutnat – „zavnímat“ -  divadlo všemi smysly, pocítit divadlo na vlastní kůži, sami si spoustu věcí vyzkoušet, zažít a přijít tak divadlu „na chuť“. Zapojovat budeme nejen chuť, ale všechny smysly – zrak, sluch, hmat i čich. Divadelní degustaci řídí herci Horáckého divadla pod taktovkou nového uměleckého šéfa Pavla Šimáka. Dobrodružná zážitková cesta, večer jedinečných divadelních zážitků  - jako je například ochutnávka kávy od Maryši či buřtů komisaře Ledviny, zážitek Othellova škrtícího stisku, hučení Ondinina jezera, akustický divadelní kvíz a další, které vyvrcholí netradičním pohledem přímo z jeviště do hlediště (ve jménu letošních Pohledů odjinud).