Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Z podhoubí

výstava

18. října až 13. listopadu 2016
Muzeum Vysočiny Jihlava - Kavárna Muzeum

Muzeum Vysočiny Jihlava nabídlo prostor v Kavárně Muzeum již potřetí Lence Klofáčové Pavézkové, aby zde představila své olejomalby a akryly na plátně v rámci výstavy nazvané „Z podhoubí“.
Encyklopedie uvádí, že podhoubí je shluk vzájemně propletených vláken, charakteristický zejména pro houby a některé bakterie.
Jak říká sama autorka: „Je to nekonečná změť nitek inspirace. Inspirace, která číhá na každém kroku. Stačí se zastavit, nadechnout, přivonět, zaposlouchat se… A najednou slyšíte slabounký šramot. Něco se klube, chce ven, na povrch, na světlo …. Nenechme inspiraci dřímat v podhoubí“.
Výstava „Z podhoubí“ je soubor zdánlivě nesourodých prací, které propojují právě ona vlákna v podhoubí a kořínky v zemi. Nejedná se pouze o oblast rostlin a hub, ale i mezilidských vztahů.