Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

26. Podzimní knižní veletrh

knižní veletrh

dne 14. a 15. října 2016 
Havlíčkův Brod
zahájení proběhne 14. října v 10:00 v KD Ostrov
více informací včetně doprovodného programu najdete zde: http://www.hejkal.cz/trh/

Také v letošním roce v rámci 26. Podzimního knižního veletrhu bude vyhlášen autor i nakladatel nejkrásnější knihy Vysočiny. Kraj Vysočina tradičně celoevropsky významný knižní veletrh podporuje a od roku 2005 jsou ceny za nejkrásnější knihy Podzimního knižního veletrhu předávány pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina. V letošním roce se do soutěže přihlásilo 26 nakladatelů s 59 tituly.

Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční v pátek 14. října ve 20:00 hodin v sále Staré radnice v Havlíčkově Brodě. Oceněným nakladatelům a nejkrásnějším knihám bude věnován následný společenský večer, pořádaný hejtmanem Kraje Vysočina Jiřím Běhounkem a ředitelkou Krajské knihovny Vysočiny Jitkou Hladíkovou.

Každoročně mohou přihlášení autoři a nakladatelé získat cenu Kraje Vysočina z nejkrásnější knihu Vysočiny, cenu města Havlíčkův Brod za nejkrásnější knihu veletrhu a cenu Tiskáren Havlíčkův Brod, a.s. za nejkrásnější dětskou knihu. I letos bude udělena Cena čtenářů Krajské knihovny Vysočiny a posluchačů Českého rozhlasu Region, pro kterou mohou hlasovat čtenáři i posluchači na webových stránkách: http://www.rozhlas.cz/vysocina/doporucujeme/_zprava/rozhodnete-o-nejkrasnejsi-knize--1652202.

kontakt: Miroslava Dobrovolná, dobrovolna@kkvysociny.cz, tel. 569 400 494