Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

ZAŽÍT JIHLAVU JINAK

dne 17. září 2016
Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě

Pouliční slavnost v Komenského ulici v Jihlavě od 10 do 22 hodin

Cílem slavnosti je přetvořit část Komenského ulice na jeden den v místo setkávání. Jihlava se tím připojí k jedenáctému ročníku pouličních sousedských slavností Zažít město jinak. Přijďte společně posnídat a seznámit se tak se svými sousedy. Zahrajte na hudební nástroj nebo zazpívejte. Nebo se jen přijďte podívat na divadelní představení či vernisáž, poslechnout si koncert… Ulice bude celý den bez aut. Budou k dispozici stoly a židle k venkovnímu posezení, čítárna, herní prostor a různé aktivity pro děti i dospělé.

KULTURNÍ PROGRAM
Ráno začne společnou sousedskou snídaní, můžete si přinést vlastní jídlo (a sdílet s ostatními). Od deseti hodin bude probíhat lekce jógy.  V 11 hodin proběhne vernisáž výstavy TIMO – Intimo v Galerii Alternativa (přízemí Komenského č. p. 10). V průběhu odpoledne se můžete těšit na čtení poezie (spolek Ji.nak), divadlo pro děti, zpívání na ulici, dílny akrobacie na šálách. Před divadlem bude možné posedět s herci s Horáckého divadla. Večer vystoupí harmonikářka Stinka a s audiovizuálním představením Konrad Gęca z Polska.

TVŮRČÍ DÍLNY – AKTIVITY PRO DĚTI
Po celý den budou probíhat dílny pro děti: korálkárna Orivyko připraví dílnu vyrábění z korálků, s grafickým studiem Trifoil si budete moci vyrobit přáníčka z papíru a s lektorkou Dominikou Pýchovou frotáž. Konrad Gęca bude vést zvukovou dílnu. Dále bude k dispozici bosonohá stezka (prodejna obuvi Kameola), opičí dráha (Elitavers Akademy), pískoviště, houpačka, koloběžky, čítárna...

POULIČNÍ NOVINY O-KRAJ
V průběhu celého dne bude vznikat druhé číslo galerijních novin O-kraj, opět s grafiky z Onkubatoru. Můžete přinášet náměty na články, povídky, poezii, kresby, komixy, rozhovory...

OBČERSTVENÍ
O občerstvení se postará bistro Divoká rýže a tým z Mikulka baru, na kávu můžete zajít do pražírny Koruna.

KONTAKTY A DALŠÍ INFO
Lenka Dolanová (dolanova@ogv.cz, tel.: 604335974)
Jana Nováková (unarchitekti@seznam.cz, tel.: 737163801)
facebook: Zažít Jihlavu jinak 2016
http://www.ogv.cz/zazit_ji_jinak_akce

Organizuje Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě + architektonické studio UNArchitekti
Podporují: statutární město Jihlava, iniciativa Jihlava zdravé město, Služby města Jihlavy