Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

SEX NOCI SVATOJÁNSKÉ - první premiéra 77. sezóny Horáckého divadla Jihlava

divadlo

v sobotu 10. září 2016 v 19 hodin na Velké scéně Horáckého divadla
Horácké divadlo Jihlava, příspěvková organizace

první premiéra 77. sezóny 2016 – 2017
Woody Allen
SEX NOCI SVATOJÁNSKÉ

První premiéru sezóny, letní komedii podle scénáře Woodyho Allena, jsme začali zkoušet již před prázdninami, na konci května, v uplynulé sezóně. Jeden z nejvlivnějších umělců současnosti, světově proslulý filmový scénárista, režisér, spisovatel, amatérský klarinetista, herec a komik Woody Allen si v ní pohrává se svými celoživotními tématy (či traumaty?): s mezilidskými vztahy, manželskou krizí, nevěrou, neuskutečněnými touhami, dokonce i s magií a transcendentnem.

Sex noci svatojánské
napsal v roce 1982 Woody Allen jako lehkou oddechovou záležitost mezi dvěma složitými natáčeními jiných filmů. Název odkazuje ke Snu noci svatojánské Williama Shakespeara, inspirací mu byly také Úsměvy letní noci Ingmara Bergmanna stejně jako impresionistický obraz Augusta Renoira Výlet do přírody. „Myslel jsem si, že by bylo dobré natočit nějaké lidi ve venkovském domě a prostě OSLAVIT LÉTO. A natočit to hodně hezky, se síťkami na motýly a badmintonovými kurty a piknikem, “ řekl Woody Allen o tomto filmu.  Děj se odehrává na venkovském sídle bankovního úředníka a amatérského vynálezce Andrewa Hobbse a jeho ženy Adriany, kam právě přijíždějí další dva páry: záletný doktor Maxwell se svou momentální přítelkyní, ošetřovatelkou Dulcy, a stárnoucí profesor filozofie Leopold se svou snoubenkou – Ariel. Přítomnost Ariel (jejíž jméno evokuje vzduch, vzdušnost, přelétavost, andělskost) pořádně zamíchá počátečními vztahy. Nakonec nic není tak, jak se na počátku zdá, na konci hry – po skončení této magické čarovné noci – nikdo a nic nezůstává stejné jako na počátku.
Více na http://www.hdj.cz/