Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Nikolina cesta - beseda se spisovatelkou Michaelou Fišarovou

beseda

6. října 216 v 9:45 hodin
Krajská knihovna Vysočiny, Dětské oddělení

Dětské oddělení Krajské knihovny Vysočiny pořádá ve čtvrtek 6. října 2016 od 9:45 hodin besedu se spisovatelkou Michaelou Fišarovou „Nikolina cesta", určenou pro 2. stupeň ZŠ.

Do dětské literatury autorka vstoupila knihou Nikolina cesta, v níž velmi autenticky a s citem pro dětskou duši zpracovala náročné téma domácího násilí.
Dramatický příběh o dvou sourozencích a submisivní matce, která podléhá v partnerském vztahu tyranskému otčímovi, prožívá a líčí žákyně osmé třídy Nikola. Její dospívání provázejí vypjaté situace, umocněné tíhou odpovědnosti za malého brášku. Soužití v prostředí dysfunkční rodiny spěje ke konfliktu a teprve pomoc odborníků přináší spásné řešení.

Michaela Fišarová (1971) vystudovala Pedagogickou fakultu UK, absolvovala roční stáž na pražské DAMU a studium angličtiny na Stoke-on-Trent College. Učí český jazyk a angličtinu na základní škole a hraje v nově vzniklém pražském divadle Troníček. Za svou prvotinu pro mládež (Nikolina cesta) byla oceněna Zlatou stuhou 2013.

Kontakt: detske@kkvysociny.cz , tel. 569 400 484