Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Dny otevřených ateliérů 2016 na Vysočině

ve dnech 1. a 2. října 2016
Kraj Vysočina

Ve dnech 1. a 2. října se na území našeho kraje opět po roce otevřou dílny řemeslníků, ateliéry výtvarníků a další kulturní stánky všech, kteří se přihlásili do letošního již 6. ročníku Dnů otevřených ateliérů v Kraji Vysočina. Atraktivita Dnů otevřených ateliérů každoročně stoupá, a to jak ze strany tvůrců, tak ze strany návštěvníků. Svůj původ a tradici mají otevřené ateliéry v Dolním Rakousku, kde se letos uskuteční již 14. ročník. Na dolnorakouskou aktivitu navázal postupně kraj Jihočeský, Jihomoravský a Kraj Vysočina.
Do 6. ročníku pořádaného na Vysočině se zapojí na 140 míst, kde se představí na dvě stovky výtvarníků a uměleckých řemeslníků. Svá zázemí zpřístupní a do svého oboru zájemce zasvětí mimo jiné kováři, výrobci keramiky, skláři, sochaři, šperkaři, řezbáři, ale k vidění bude řada dalších, i méně známých řemesel. Nabídku prezentovat se tak trochu netradičně využijí i více než dvě desítky galerií, některé umělecké školy či fotografické ateliéry.
Ke Dnům otevřených ateliérů 2016 na Vysočině je připravena informační brožura s výčtem všech zpřístupněných míst, včetně základních údajů a otvírací doby. Na příslušný ateliér v dané lokalitě pak upozorní návštěvníky logo projektu.
Dny otevřených ateliérů jsou mimořádnou příležitostí pro všechny, kteří mají zájem se blíže seznámit s tradiční i netradiční tvorbou v regionu a zajímavými lidmi, kteří v Kraji Vysočina žijí a pracují.
Dny otevřených ateliérů na Vysočině organizačně zajišťuje od prvního ročníku Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, nejprve v rámci projektu Porta culturae, nyní za podpory Kraje Vysočina. Aktuální informace jsou dostupné na www.vysocina-kultura.cz.