Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Makrosvěty aneb Příroda pod lupou ve fotografiích

výstava výběru z fotografií Jaroslavy Melicharové

26. července až 4. září 2016
Muzeum Vysočiny Jihlava, příspěvková organizace - Kavárna Muzeum

Jaroslava Melicharová se o fotografování začala více zajímat zhruba před 12 lety. Nakonec ji uchvátil miniaturní svět květin a hmyzu, kterého si běžný pozorovatel těžko všimne, a nyní se věnuje převážně tomuto tématu. Časem začala posílat své fotografie do různých soutěží v časopisech a na internetu a dostavily se první úspěchy. Nyní publikuje na zahraničním fotowebu 500px.com a na stránkách megapixel.cz. Celkový přehled její tvorby včetně cestovatelských reportáží je možno zhlédnout na picasawebu. Před 2 roky si zřídila vlastní webové stránky www. melicharova.com. V roce 2013 dosáhla svého zatím největšího úspěchu – prvního a zároveň i třetího místa v meziklubové fotografické soutěži Mapový okruh Vysočina. Dalším úspěchem bylo 1. a 2. místo v soutěži Photographia Natura 2015. V loňském roce byla mezi vítězi celorepublikové fotosoutěže Domu zahraniční spolupráce pod Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Z některých soutěží byly autorčiny fotografie vystaveny v Praze na různých prestižních místech.Je členkou Fotostřediska Havlíčkův Brod.
Na výstavě v Kavárně Muzeum si budete moci prohlédnout různé detaily rostlin, květin, hmyzu, vodních kapek… Mnohdy se jedná o detaily pouhým okem těžko viditelné. Také zde najdete vítězné snímky z Photographia Natura.