Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Letní kreativní dílny

12. až 14. července 2016
Horácká galerie v Novém Městě na Moravě

Horácká galerie si na prázdniny připravila pro děti, jejich rodiče či prarodiče tradiční letní kreativní dílny, v nichž si návštěvníci vyzkouší tři zajímavé programy.
V prvním programu s názvem Není socha jako socha se stane sochařem každý. Hravá animační dílna určená všem zájemcům, která vychází z exteriérové výstavy objektů Antonína Kašpara.
Druhý program Do plenéru s Oldřichem Blažíčkem se zaměří na krajinářskou tvorbu. Malý i velký návštěvník se může stát na krátkou dobu skutečným malířem. Se samotným mistrem Blažíčkem pak vyrazí do okolí Nového Města zachytit kouzlo zdejší krajiny.
Inspiruj se Afrikou, ryj a tiskni! je poslední ze tří kreativních dílen vycházející z děl Jana Vičara. Po prohlédnutí této výstavy si návštěvníci, jejichž věk přesáhl 12 let, vyzkouší práci grafika se vším co k tomu patří. Menší děti si v doprovodu rodičů vyzkouší alespoň tisk již připravenými  matricemi.

Podrobnější info zde. Kapacita dílen je omezena, rezervace jsou možné na mailu haluza@horackagalerie.cz nebo pomocí rezervačního systému.
Organizované skupiny od čtyř osob se mohou přihlásit po dohodě i na jiný termín.
Tuto aktualitu najdete zároveň na www.horackagalerie.cz, kde se můžete podívat i na naše další novinky.