Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Hrané večerní prohlídky hradu Kámen aneb Příběhy kámenské

úterý 5. července od 19:30 do 21:30 hod.
Hrad Kámen, pobočka Muzea Vysočiny Pelhřimov, příspěvkové organizace

Hrad Kámen nikdy nebyl ve vlastnictví významného rodu a neměl ani příliš velký historický význam. Přesto se zde odehrálo několik zásadních událostí a také o něm koluje řada pověstí. V minulosti tu měla být penězokazecká dílna, tajné podzemní chodby a zazděná šlechtična, jejíž duch se na hradě čas od času zjevuje. Díky hraným scénkám mohou návštěvníci přihlížet mírovému jednání mezi Jiříkem z Poděbrad a Jindřichem z Rožmberka, které se na hradě konalo roku 1450. Setkají se rovněž s vdovou po Janu Kryštofu Malovcovi Marií Veronikou Švihovskou, posledním soukromým majitelem Antonínem Fleissigem a duchem zazděné šlechtičny. Dozví se, co se dělo po roce 1948, kdy byl hrad vyvlastněn.
Celý večer zakončí ve 22:30 skupina AURINKO FÉLAG, která na nádvoří hradu předvede svou ohňovou show. Vstupné na večerní prohlídky činí 110 Kč, snížené (studenti, senioři) 80 Kč a rodinné (2 dospělí + 2 až 3 děti) 300 Kč.
První prohlídka hradu začíná v 19:30 hod. Následující prohlídky jsou každou půlhodinu, poslední prohlídka vychází ve 21:30 hod.
Z důvodu omezené kapacity jednotlivých prohlídek je lepší rezervace na tel. č. 721 846 931 nebo 565 426 609.