Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Hrad Kámen napříč staletími

4. až 6. července 2016
Hrad Kámen, pobočka Muzea Vysočiny Pelhřimov, příspěvkové organizace

Již tradiční akce s názvem "Hrad Kámen napříč staletími" je určena pro děti i dospělé všech věkových kategorií. V tyto dny se v hradním parku usídlí skupina historického šermu Aurinko Félag. Rytíři návštěvníky zavedou do doby středověku. Poučí je o zbraních, zbroji, způsobu boje a každodenním životě rytíře ve středověku. Po všechny tři dny budou návštěvníky hradu provádět dámy v dobových kostýmech.
V úterý 5. července je pro návštěvníky připraven speciální program. Od 17:00 hod. se v Rytířském sále hradu bude konat přednáška "Historické dudy, nástroj králů i žebráků". Od 18:30 hod. se mohou milovníci středověké hudby těšit na koncert kapely Dei Gratia, který se uskuteční na nádvoří hradu. V tento den nebudou chybět ani oblíbené hrané večerní prohlídky, které připomenou zásadní historické okamžiky hradu Kámen. Prohlídky se budou konat v časech 19:30, 20:00, 20:30, 21:00 a 21:30 hod. Celý večer pak bude ve 22:30 hod. zakončen ohňovou show.
Z důvodu omezené kapacity rytířského sálu i večerních prohlídek je vhodné si přednášku či prohlídku zarezervovat na telefonním čísle 565 426 609 nebo 721 846 931.