Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

NUDA, NUDA - Pavla Krkošková Byrtusová a děti

2. června až 11. září 2016
vernisáž: 2. června 2016 v 17 hodin
Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě - Galerie Alternativa, Komenského 10


Výchozím bodem práce je pozorování projevů mého syna. Od určitého věku jsou děti raději „někým jiným“ než sami sebou. Já jsem při hraní pomocníkem. Vlastně se chci tak trochu nakazit jejich přístupem ke světu. Vytvářím prostor pro hru a dokumentuji (fotografií – malbou – grafikou), děti vystupují jako performeři či účastníci happeningů. Průběžně se role mísí a vyměňují.

Výstava by měla být volným souborem portrétních maleb, kreseb, sítotiskových grafik (které vytvářím já), doplněná o fotografie, focené dětmi. Dětský pohled je nevšední také proto, že jsou menší než my. Fotí z podhledu, a proto si všímají věcí, které se nachází v úrovni jejich očí a blíže u země. Při práci na této výstavě samozřejmě nejde o klasickou spolupráci. Já se dostávám částečně do role kurátora.
/Pavla Krkošková Byrtusová/

 Kontakt za OGV: Lenka Dolanová (dolanova@ogv.cz)