Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Festival Hudba tisíců – Mahler Jihlava 2016

18. května - 26. června 2016
Jihlava

Jubilejní patnáctý ročník hudebního festivalu Hudba tisíců bude tradičně zahájen v den úmrtí Gustava Mahlera 18. května, kdy se jako dirigent představí v Symfonii č. 1 Gustava Mahlera Patrick Gallois. Ze zahraničních hostů uvítají návštěvníci soubor Sinfonietta Cracovia nebo Dover Quartet s klavíristou Marečkem.

Festival letos přijde i s některými novinkami – rozšiřuje svoje působení na Jindřichův Hradec, kde vystoupí Jihočeská komorní filharmonie. Novinkou budou i varhanní koncerty na Vysočině. Po zkušenostech z loňského ročníku, kdy spontánně vznikla mezi příznivci festivalu dárcovská iniciativa, se organizátoři rozhodli založit speciální dárcovské konto, na které mohou příznivci, přátelé a všichni další zasílat své příspěvky. Festival se tak snaží rozšiřovat své dramaturgické možnosti i mezinárodní rozměr celé akce.

Více na www.mahler2000.cz.