Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Doteky renesance - koncert

koncert

neděle 31. ledna 2016 v 16 hodin
zámecká komnata Horácké galerie v Novém Městě na Moravě

Zámecká komnata s Doteky renesance

Mrazivé lednové dny prohřejí tóny výjimečného koncertu v neobvyklých prostorách Horácké galerie. Hudba netradičního dua složeného z Jitky Baštové (akordeon) a Jindřicha Macka (loutna) se totiž rozezní v zámecké komnatě. Oba umělci mají na repertoáru skladby od Johna Dowlanda, přes Domenica Scarlattiho až po Clauda Debussyho.  Jitka Baštová je absolventkou VŠMU v Bratislavě a již za studií získala několik ocenění na mezinárodních soutěžích, její absolventský koncert proběhl v HG v květnu roku 2014. Jindřich Macek absolvoval Akademii staré hudby na Masarykově univerzitě. V současné době spolupracuje s mnohými významnými komorními tělesy a zpěváky, vystupuje na hudebních festivalech v ČR i v zahraničí. Jeho hru mohlo ocenit italské, německé, švýcarské, finské, polské, slovenské, maďarské, slovinské, chorvatské, lucemburské, holandské a americké publikum. Na komorním vystoupení v Novém Městě můžeme očekávat nejen zajímavé úpravy nejkrásnějších skladeb známých autorů, ale také osobitou hudbu a vysokou uměleckou úroveň. Hudba, kterou k nám zmiňované duo přiveze, nám dovolí nasát poklidnou atmosféru, jíž se opájelo panstvo v době renesance, či baroka.
Vstupné je 100,-Kč a 75,-Kč pro studenty a seniory. Koncert proběhne v poslední lednovou neděli v 16 hodin. Těšíme se na Vás.