Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Vánoční výstava betlémů Betlémy z Třebíče, Jihlavy a Příbrami

20. listopadu 2015 až 17. ledna 2016
Muzeum Vysočiny Třebíč, příspěvková organizace

Muzeum Vysočiny Třebíč připravuje tradiční vánoční výstavu betlémů. Bude na ní prezentovat celkem tři velké stavěcí betlémy třebíčských autorů ze svých sbírek o celkové délce téměř jedenácti metrů. Návštěvníci si tak budou moci prohlédnout malovaný papírový betlém Adolfa Jelínka (1897-1982), Antonína Tribla (1872-1939) a Jindřicha Strniště (1815-1886), které byly do roku 2010 součástí stálé expozice betlémů na třebíčském zámku. Ty budou doplněny o další exponáty vypůjčené z Muzea Vysočiny Jihlava a Hornického muzea v Příbrami, které spojuje hornická tématika. Součástí výstavy bude dětský koutek.

K výstavě betlémů je připraven vánoční program pro školy. Zajímá vás, jak se slaví Vánoce jinde ve světě? Pokud ano, je třeba odbavit zavazadla, za chvíli odlétáme. Připravte se. Letadlo startuje. Cíl: Velká Británie, USA, Jižní Amerika, přes Afriku, Asii do Skandinávie a zpět do Evropy, konečná ČR. Nebude chybět tradiční vánoční stromeček, Ježíšek a třebíčské betlémy. Program je určen dětem z mateřských a základních škol.

Jako doprovodný program k výstavě připravujeme dílničky na neděli 20. prosince. Návštěvníci si budou moci odnést rukodělný výrobek, který si sami vytvoří. Dílničky budou otevřeny od 15:00 do 18:00 hodin. Čas mezi svátky si mohou návštěvníci zpříjemnit na dílničkách ještě v pondělí 28. prosince od 10:00 do 13:00.

Vernisáž, na které vystoupí dětský pěvecký soubor Slunko z Třebíče se zpěvem vánočních koled a písní, se koná ve čtvrtek 19. listopadu 2015 v 17:00 hodin.