Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Dárky pro Ježíška

2. prosince 2015 až 10. ledna 2016
Muzeum Vysočiny Jihlava, příspěvková organizace

V Muzeu Vysočiny Jihlava, ve výstavních prostorách budovy Masarykovo nám. 57, je výstava o tom, jak to pravděpodobně bylo. Že o něm před tisíci lety vyprávěli, jak bude zázračným člověkem, Mesiášem, Spasitelem, a ono se v Betlémě narodilo obyčejné miminko a ještě k tomu ve chlévě! Protože ale někteří věřili, že je to právě On, spěchali celou rodinu navštívit a přinášeli Ježíškovi dárky. Po staletí se ona událost připomíná a pro většinu lidí je to velký svátek. Jsou to totiž Vánoce.
K Ježíškovým narozeninám jsme v muzeu na výstavě připravili místečko, kam mohou děti přinést vlastnoručně vyrobené dárečky, které by mu daly, nebo zvířátka, třeba i postavičku, která se jde na miminko podívat. Doporučujeme velikost do 20cm. Postavy nejlépe s možností připevnění na špejli pro zapíchnutí do podkladu. Těšíme se na všechny návštěvníky a už jsme moc zvědaví, co všechno děti tomu našemu malému přinesou.