Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Jiří Vincenc Slavíček – Krajina ve mně

výstava

15. října až 15. listopadu 2015
vernisáž: čtvrtek 15. října 2015 v 17 hodin
Horácká galerie v Novém Městě na Moravě, arkáda, červený sál

Krajina ve mně to je výstižný název, kterým Jiří Vincenc Slavíček pojmenoval svoji první výstavu na Vysočině a vůbec druhou v rámci České republiky. Název tak neznačí pouze krajinomalby inspirované Žďárskými vrchy, ale i rodiště malířových rodičů a pohnutý osud, který provázel jeho uměleckou dráhu. Přestože vystudoval Výtvarnou akademii ve Frankfurtě nad Mohanem, má za sebou mnoho výstav v Německu, Švýcarsku a dalších zemích Evropy, velkým snem se stal návrat domů. To se podařilo v nedávné době a tak nyní žije tedy střídavě ve Frankfurtu, Praze a ve Žďáře nad Sázavou.
Berlínský kunsthistorik PhDr. Harry Lehmann o práci J. V. Slavíčka: „Práce J. V. Slavíčka představují pole napětí, které vyživuje dnešní malířství. Je to rozpor mezi předmětností a abstrakcí, která se ve dvou velkých skupinách prací – obrazech krajin a trav – uskutečňuje pokaždé jinak.“
Rozsáhlá novoměstská výstava představí více jako padesát expresivních a technicky velmi osobitě pojatých olejomaleb. Celá výstava je věnována autorovým rodičům Libuši Slavíčkové (roz. Kuncové) z Nového Města na Moravě a Vincenci Slavíčkovi z Moravských a její vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 15. října 2015 v 17 hodin v červeném sále Horácké galerie. Úvodní slovo při vernisáži pronese PhDr. Marta Sylvestrová. Těšíme se na vás.