Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Hotel v tiché ulici

koncert

17. října 2015 v 18 hodin
Horácká galerie v Novém Městě na Moravě, podkroví

Občanské sdružení Maneor vás zve v sobotu 17. října 2015 do podkroví Horácké galerie na vystoupení brněnské písničkářské dvojice Lady Šimíčkové a Ivo Cicvárka. V jejich tvorbě se pojí prvky šansonu se soudobou písňovou akustickou hudbou. Ladiny nevšední poetické texty podtrhuje Ivův klavírní či kytarový doprovod. Oba umělci spolupracují sice od roku 2007, ale jejich dílo můžete znát i z dřívější doby. Texty Lady Šimíčkové se objevily na veřejnosti již roce 2004 v písních Lucie Redlové, několik jich zhudebnil také Slávek Janoušek. Naproti tomu Ivo Cicvárek je znám z formace OKO, z televize Noe či z folkových festivalů, v roce 1996 se stal vítězem autorské Porty. Je dvorním skladatelem vokální skupiny Mošny a jeho texty zpívá také Petr Bende, Žofie Kabelková či Věra Martinová. V květnu 2012 vydala dvojice úspěšné album pod názvem Hotel v tiché ulici. A stejný název nese i hudební podvečer, který začíná v 18.00 hodin. Vstupné 100 Kč, senioři a ZTP 90 Kč. Vstupenky bude možné zakoupit od října na pokladně HG.
-HG-


O interpretech:
Lada Šimíčková
Své texty píše už řadu let, na veřejnost se poprvé začaly dostávat po roce 2004, kdy se Lada stala členkou volného sdružení Textová dílna Slávka Janouška. Její texty se tak velmi brzy dostaly do hledáčku kolegů muzikantů a muzikantek a začaly se objevovat například na deskách Lucie Redlové (První, poslední, 2009 a Křižovatka, 2012), na debutovém albu skupiny Zhasni (Je to tak nutný, 2009) či na desce Petra Bende (Trojka, 2011); několik jich zhudebnil také Slávek Janoušek. Od roku 2007 hudebně spolupracuje s písničkářem Ivo Cicvárkem, který se díky přátelství vzniklém taktéž v rámci Textové dílny, stal jejím dvorním zhudebňovatelem. V roce 2012 se Lada stala držitelkou textařské ceny Za krásu slova udělované rádiem Proglas.

Ivo Cicvárek
Písničkář a hudební skladatel. Renomé si zpočátku vytvořil na folkových festivalech, první výraznější ocenění – autorskou Portu – získal už v roce 1996. S formací OKO dvě sólové desky na pomezí písňové alternativy: Vidět víc (2000) a V letadle (2002). Společně s písničkářskými přáteli Žofií Kabelkovou a Marcelem Křížem natočil v roce 2005 výrazné album Panoptikum. Řadu textů a zhudebnění věnoval také jiným zpěvákům a kapelám – je dvorním autorem vokální skupiny Mošny, jeho texty zpívá Petr Bende, Žofie Kabelková či Věra Martinová. Při zhudebňování Ladiných textů se snaží hledat vnitřní melodie, které se skrývají už v samotných slovech. Ačkoliv jeho vlastní písničkářská tvorba bývá občas hlučná, věří, že ticho je základním výrazovým prostředkem hudby.