Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

NĚCO VE SKLEPĚ

3. září až 4. října 2015
vernisáž dne 3. září 2015 od 17 hodin
Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě


Výstava ve sklepních prostorech havlíčkobrodské galerie představí tvorbu dvou tamních rodáků, nedávného absolventa a studentku pražské Akademie výtvarných umění. K realizaci této výstavy přispěl patriotický impuls prezentovat práci také v rodném městě. Každý z nich prošel na akademii jinými ateliéry a jejich práce je diametrálně odlišná.

Petr Gruber (1989) se vyjadřuje výlučně malbou, což je v současném umění, které je primárně konceptuální, výjimečné. I většina dnešní malby je založena spíš na konceptu než na obraze. Fundamentem jeho tvorby je práce s barvou, námětem mu bývá opuštěná krajina, lesy a jen občas figurální téma.

Andrea Lédlová (1990) se naproti tomu zaměřuje především na námět, který často v její tvorbě projde několika médii, čímž transformuje i obsah. Zajímá ji všední podivnost a příběhy, které čerpá z historie, současného filmu a literatury i běžného života lidí.

Prostor, ve kterém bude výstava uskutečněna je velmi specifický, ne zcela vhodný pro výstavu obrazů, proto je výstava pojata poněkud netradičně. Většina věcí, která bude na výstavě k vidění, vznikla přímo "na míru" galerii a budou tedy poprvé vystaveny v Havlíčkově Brodě, doplněny pracemi z posledních let.


Andrea Lédlová